Неділя Божого МилосердяСвято Божого Милосердя відзначається другої Великодньої неділі, тобто наступної неділі після Пасхи. Його встановив блаж. Папа Йоан Павло ІІ в день канонізації Сестри Фаустини, 30 квітня 2000 року.

Це свято встановлене в Церкві не виходячи з традицій віри чи рішень єпископів. Такого свята побажав сам Господь Ісус, який виразно об’явив свою волю св. Сестрі Фаустині: «Бажаю, щоби перша неділя після Пасхи була святом Милосердя» (Щоденник, 299). Свята Фаустина Ковальська зробила все, що залежало від неї, – переказала цю волю Господа своїм сповідникам і молилася за сповнення волі Божої. Після її смерті поширенням побожності в дусі Милосердя та встановленням свята заопікувався о. Міхал Сопочко. Свято Милосердя було впроваджене спершу в Краківській архидієцезії; це зробив 1985 року кардинал Францішек Махарський. Потім деякі польські єпископи впровадили це свято до літургійних календарів своїх дієцезій. Для всієї Польщі день цього свята затвердив 1995 року Папа Йоан Павло ІІ, і нарешті 2000 року воно стало святом усієї Католицької Церкви.

Одкровення про Боже Милосердя були Божою відповіддю, потіхою та підтримкою для людей, яким у ХХ столітті випало чи не найбільше лих за всю історію: геноциди різних рівнів, дві світові війни, тоталітарні режими тощо. Об’явлення простій польській сестрі мали переказати світові надію та втіху: то не Бог усіх карає, то не «Боже» лихо над людством, Бог у час тяжких випробувань посилає звістку про своє милосердя і запрошує всіх черпати із цього джерела. «Я хочу, щоби свято милосердя було порятунком і притулком для всіх душ, а особливо для нещасних грішників. У цей день відкриті глибини мого Милосердя, Я виливаю ціле море благодатей на душу, яка наближається до джерела мого Милосердя; та душа, яка цього дня приступить до сповіді і Святого Причастя, дістане повне відпущення гріхів і вибавлення від кари» (Щоденник, 699).